Tuesday, November 10, 2015

Blogi i vlogi :) urodowe

Generalnie nie jestem fanką makijażu. Sama niespecjalnie się maluję - najczęściej tylko tusz do rzęs, ew. róż na policzki.
Jednakże z chęcią czytam blogi i oglądam vlogi urodowe.Moim numerem 1 jest jeśli chodzi o blogi jest: asianskincareblog.

Blog prowadzony jest przez Polkę mieszkającą w Japonii, więc testowane przez nią kosmetyki pochodzą z Japonii i Korei Płd. Początkowo blog prowadzony był dwujęzycznie , po polsku i angielski. Jednakże od jakiegoś czasu przerzuciła się ona tylko na angielski.

Za co lubię ten blog? Przede wszystkim za naprawdę świetnie napisane opinie - ponieważ właścicielka bloga nie para się tym zawodowo, to jej opinie są jej własne i niczyje inne. Chodzi głównie o to, że firmy nie płacą jej za opinie więc są one w miarę obiektywne. Dodatkowo blog jest pisany świetnym językiem, ponieważ blogerka nie przejmuje się opiniami innych - i jak się nie podoba to droga wolna.
Co ważne nie udziela ona porad urodowych, ponieważ jak sama pisze, nie jest kosmetyczką anie specjalistką.

Następny to blog anwen. Anwen jest skoncentrowana na włosach, tych długich. Dużo porad, testów i inncyh przydatnych informacji.

Generalnie jak tak przejechałam po blogach - to niewiele z teg zostało. Niestety większość z ich jest blogami zawodowymi, i niestety opinie tam zamieszczane nie zawsze są obiektywne. Nie obrażając nikogo. Skoro firma płaci blogorkom i blogerom za recenzję produktu, to raczej nie będzie ona negatywna (ew. nieco mniej entuzjastyczna).

Lepiej ogląda mi się vlogerki.

Pierwszą vlogerką (wtedy to się nawet tak nie nazywało) była panacea81/ lauren luke. Zresztą dalej publikuje ona swoje filmiki na youtube.
Była to chyba jedna z pierwszych tak znanych vlogerek. Nawet wypuściła swoją linię kosmetyków kolorowych oraz pędzli.

Teraz jestem bardziej nakierowana na vlogi azjatyckie, głównie koreańskie. Uwielbiam ich soposób malowania - tak aby makijaż wylądał jak najbardziej naturalnie.

I tak, regularnie sprawdzam filmiki od lamuqe oraz yeondukong.

Wspaniałe vlogi - kolorowe, i naprawdę świetnie prowadzone. Proponuję zajrzeć. 

Są też na youtube dostępne filmiki z "GET IT BEAUTY", programu urodowego prowadzonego w jednej z koreańskich telewizji. Świetne pomysły i łatwe makijaże.

Także zapraszam do oglądania i czytania - mam nadzieję, że poropozycje podane powyżej spodobają wam się

2 comments:

  1. Dzięki za informacje! Takich blogów jest mnóstwoooo, a nie zawsze jakość idzie w parze z ilością...

    ReplyDelete